Konference norisinājās divās daļās. Pirmajā daļā uzstājās divi runātāji, Rīgas Jaunā teātra aktieris Vilis Daudziņš un “Eiropas kustība Latvijā” Latvija ģenerālsekretāre, latviešu valodas metodiķe Liene Valdmane. Otrajā daļā tika piedāvāta iespēja darboties darbnīcās,  kurās pedagogi guva jaunas ierosmes izglītības procesa uzlabošanai un dažādošanai.

Vilis Daudziņš vērsās pie konferences dalībniekiem ar iedvesmas runu. Tā kā valodas jautājums šodienas pasaulē kļūst aizvien aktuālāks, Daudziņa kungs uzrunāja Jelgavas pirmsskolas pedagogus vērsdams uzmanību uz latviešu valodas situāciju šajos mainīgajos laikos, kā arī uz to, ka aktiera un pedagoga loma uzrunājot skatītājus, audzēkņus un viņu vecākus ir ļoti nozīmīga un atbildīga. V. Daudziņš runāja par vēsturisko kontekstu, to, ka latviešu valoda ir pakļauta citu valodu ietekmei – vācu, krievu tagad angļu, un to, ka  gan aktiera gan pedagoga uzdevums ir ļoti apzināti saglabāt un kopt latviešu valodu, jo Latvija ir vienīgā vieta uz Zemes, kur valodai ir visas iespējas pastāvēt un attīstīties.

“Eiropas kustība Latvijā” ģenerālsekretāre un latviešu valodas metodiķe Liene Valdmane dalījās pieredzē par latviešu valodas apguves iespējām formālā un neformālā veidā. Lektore runāja par pētījumos balstītu spēliskošanas metodi, kuru sekmīgi izmanto latviešu valodas apguvē. Šī metode balstās uz bērnu un jauniešu lielo interesi par videospēlēm un respektējot apstākli, ka tehnoloģiju ietekmē mainās uztvere,  veiksmīgāktiek  uztverta vizuāla informācija, kuru laiku pa laikam pārtrauc cita -  viegla satura informācija, tā, līdzīgi kā videospēlē, piedāvā uzlīmes, atzinības balvas, kuras ļauj pozitīvi motivēt dalībnieku tālākai darbībai. L. Valdmane atklāja šobrīd Inovatīvajā pedagoģijā iekļautās sastāvdaļas, kā arī iespēju testēt mācību dalībnieku raksturojošas īpašības, kas ļauj precīzāk pielāgot valodas apguves metodiku katra mācīšanās vajadzībām. L.Valdmane demonstrēja un raksturoja dažādus vietnē valoda.lv peejamus spēļu veidus.

Turpinājumā dalībniekiem bija iespēja piedalīties darbnīcās:

“Komandas spēks” – privātās pirmsskolas “CreaKids” vadītāja un Latvijas Privāto pirmsskolu biedrības valdes priekšsēdētāja Daina Kājiņa dalījās pieredzē un zināšanās par izglītības iestādes vadītāju kā līderi, kas vada komandu uz kopīgi izvirzīto mērķi. Darbnīcas prezentācija pieejama šeit.

“Sarunāsimies un sapratīsimies” – par sadarbības nozīmi un efektīvākajiem veidiem veiksmīgas komunikācijas īstenošanā stāstīja Arita Lauka.

“Kā vēl es varu mācīt valodu” – sniedzot dažādas ierosmes latviešu valodas mācību procesa pilnveidei, darbnīcu vadīja Liene Valdmane. Lienes Valdmanes prezentācija par latviešu valodas apguvi formālos un neformālos veidos pieejama šeit.

“Mēs esam grupas komanda” – Ānes pirmsskolas izglītības iestādes “Saulīte” vadītāja Inese Jumīte informēja klātesošos par to, kā pirmsskolas izglītības iestāžu grupas var veiksmīgi realizēt kopīgi izvirzītos iestādes mērķus saistībā ar aktīvu valodas lietojumu. Darbnīcas prezentācija pieejama šeit.

“Burto jogu” – bērnu, pusaudžu un ģimeņu jogas pasniedzējas Elīnas Seņkovas vadībā tika iepazīti un izmēģināti dažādi jogas elementi, kas ko var iekļaut pirmsskolas mācību procesā, apgūstot dažādas tēmas.

“No izaicinājuma līdz risinājumam” – sertificēta drāmas terapeite, supervizore, aktrise un teātra runas pedagoģe Anna Šteina sniedza jaunu perspektīvu par komunikācijas veidošanu ar dažādiem cilvēkiem, mudinot klātesošos praktiskā veidā iepazīt ceļus, kā sasniegt risinājumu diametrāli atšķirīgās situācijās.